Zaručený recept na hubnutí! Zápasnice Natália Grmanová prozradila i to, proč by se bojovým sportům měly věnovat i ženy

Hrdá maminka, milující partnerka, dentální hygienistka, ale i zápasnice MMA, která po večerech háčkuje. Natália Grmanová nám v rozhovoru pro Diva.sk mimo jiné prozradila i to, čím se nejlépe ženám hubne.

Natália Grmanová je 26 let a na svůj věk toho stihla už opravdu hodně! Nejenže má rozjetou kariéru fighterky, ale je i mámou malého Liama ​​a postupně rozbíhá byznys, který byste úspěšné zápasnici věru jen těžko připisovali.

S Natálií jsme si v rozhovoru povídali nejen o kariéře fighterky, ale ptali jsme se i na příjmy, či výdaje, které tento sport obnáší a proč by se mu ženy měly více věnovat. Ona sama se totiž věnuje od pěti let taekwondu, ve kterém se stala také evropská šampionkou. A už za pár dní ji budeme moci vidět i na jejím prvním MMA zápase na Grand Openingu organizace RFA, která se uskuteční již za pár dní a to přesně 14. května v NTC aréně.

Jak sama říká, pokud by však po jejím boku nestál a podporoval ji partner Richard Szalai (člen skupiny Naked Bananas), se kterým jsou zasnoubeni, všechno by šlo obtížněji.

Jak ses dostala k bojovým sportům, přece jen to není typicky sport pro ženy?

Už jako malé dítě jsem měla hodně energie, tak mě maminka dala na taekwon-do jako 5 let (její kamarád byl trenér). A protože jeden trénink mi nestačil pro děti, tak mě tam nechávala i na dospělácké 🙂

Je možné pro ženu na Slovensku se živit pouze bojovými sporty?

No to je těžká otázka, podle toho jaký bojový sport a jaký má žena svůj standard pro žití. Dá se ale prodat na sociálních sítích. Vždyť i známá jména v MMA většinou vydělávají zejména z reklam.

Co ta živí kromě bojových sportů?

Pracovala jsem v zubní ambulanci jako dentální hygienistka. Později jsem zkusila sama pro sebe háčkovat věci a teď to dělám i pro druhé. Mám takový small bussines, ale snažím se o to, abych měla nakonec i nějakou firmu. Ráda tvořím nové věci a hlavně miluji, když jsem sama sobě pánem.

Co ti nejlépe vydělává?

Můj nastávající muž Riško (člen skupiny Naked Bananas, smích). Věnovala jsem se i dost svoji Instagramu, kde jsem měla různé typy reklam, ale zjistila jsem, že to až tak pro mě není (úsměv). Takže spíše to moje hobby – háčkování.

Nedávno se vám s Rišem Szalaiem (člen skupiny Naked Bananas) narodil syn Liam. Jak to ovlivnilo tvou kariéru v bojových sportech?

Ale před těhotenstvím jsem měla možnost se už dostat do jedné organizace, jen tedy zůstala těhotná. Hned i odpovím, jestli to bylo plánováno, neboť to chce vědět každý, ANO, bylo to plánové. Dost dlouho jsem čekala na rozjetí té show, pořád se nevědělo jaká by měla být váhová kategorie, tam jsme si s Riškou řekli, že co bude dříve tak to bude a nakonec máme Liama ​​Eliase (úsměv).

Athletic boxer female wraps bandages on her hands puts gloves for fight in gym

Co na to Rišo, podporuje tě v bojových sportech? chodí se také dívat na tvé zápasy?

ANO podporuje, za co jsem velmi ráda. Hlavně i po té finanční stránce, jelikož tréninky jsou dost drahé a v přípravě nestačí pouze jeden druh bojového sportu. Musíte se věnovat i kondičně-silovým tréninkům, také: box, grappling, bjj, kickbox – prostě všechno.

Máš výbornou postavu. Doporučila bys holkám bojové sporty na formování postavy?

Děkuji krásně, dokonce mám teď lepší postavu než před porodem. Určitě bych doporučila, hned vám můžu i uvést jeden příklad. Moji nejlepší kamarádku jsem na to namluvila po jejím porodu, neboť se bála o váhu a celkově postavu a teď má také ještě méně kilo než mívala před porodem (samozřejmě chodí rekreačně). Tento pohyb je úplně jiný než pohyb v posilce na strojích.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram