Děláte před létem do plavek břišáky? Zapomeňte na tento cvik a nahraďte ho jinými

V některých zemích jsou dokonce zakázány. Řeč je o bříškách, kterým v honbě za hezčím břichem stále věří značná skupina lidí, Je na čase to vyvrátit.

Poznatky a pokrok v medicíně či poznání našeho těla nás přivádí k novým informacím. To, čemu jsme věřili kdysi, je najednou úplně jinak. Platí to iv případě oblíbeného cviku – brušáků.

Fyzioterapeuti a profesionální trenéři se shodují na tom, že tento cvik už by měl patřit jen do minulosti. Přesto je stále velmi oblíbený a populární. Může to však znamenat jen slabou informovanost o tom, co všechno způsobují. A tak jsme se rozhodli přispět ke změně a vyvrátit jejich „super efekt“ na naše břicho.

Inspirujte se: 4-týdenní plán na chůzi, který roztaje nežádoucí tuky: Díky tomuto programu zhubnete na přání

Bříšáky jako cviky by měly být minulostí
Cvik, při kterém si myslíme, že procvičujeme svaly na břiše a ve skutečnosti si ničíme páteř. Nemluvě o tom, že po bříškách často sahají lidé s nadváhou a obezitou, což v jejich případě představuje vysoké riziko poškození páteře i mnoha jiných částí těla.
U bříšků neposilujeme vnitřní svalstvo jako u jiných, efektivnějších a komplexnějších cviků. Právě vnitřní svaly jsou důležité při hubnutí a formování břicha, ale také středu těla a správného držení těla.

Alternativou jak nahradit cvik v podobě bříšků je například plank nebo prkno. Je to jeden z nejefektivnějších cviků, které posilují core. A není zdaleka jak jednoduchý, jak si někteří lidé myslí. Ti ho po většině případů neprovádějí správně. Tak jako u všech cviků, i zde je mimořádně důležité, aby byl cvik proveden technicky správě ak tomu, abychom to věděli, je nejlepší konzultace s fyzioterapeutem nebo profesionálním trenérem. Vhodnými cviky pro posílení břicha jsou také cvik kočka, který se používá při různých rehabilitacích a technikách správného dýchání. Cvik nůžky je také velmi efektivním cvikem na břicho.

Domestic Train Concept. Smiling sporty middle-aged woman doing abs exercises at home, leaning on swiss fitness ball, looking at camera. Positive lady working out in living room with sports equipment

Hubnutí z jedné partie neexistuje, hubne se z celého těla
Jedním z největších mýtů souvisejících právě s cvikem bříšků je hubnutí z jedné partie těla – v tomto případě z břicha. Lokální hubnutí neexistuje. Hubne se z celého těla, i když to na první pohled nemusíte vidět. Trénink celého těla a rovnoměrné ubývání tuku z těla je jedinou cestou k úspěchu a stejně tak iv případě zbavování se tukových polštářů kolem břicha. Zapojte celé tělo a spalování půjde rychleji.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram